Jistota pro vás, bezpečnost pro město

MP 1.března 18:00

Muž usedl za volant půjčeného vozu pod vlivem návykových látek 10. února brzy ráno zastavila hlídka kladenských strážníků v ulici V. Sembdnera vozidlo, u kterého řidič neměl rozsvícena světla. Strážníci zjistili, že vozidlu chybí zadní a boční okna. Lustrací hlídka zjistila, že řidič má blokovaný řidičský průkaz. Přivolaní policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, která byla negativní. Jinak to ale bylo u testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Ten byl pozitivní na amfetaminy. Řidiče podezřelého ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky si policisté převzali k dalšímu šetření.

Jistota pro vás, bezpečnost pro město

Jiného řidiče hned dvakrát za sebou zastavila hlídka strážníků. Jak se ukázalo, muž usedl v obou případech za volant svého vozu také pod vlivem návykových látek. Tento řidič na sebe upoutal pozornost hlídky tím, že neměl na vozidle umístěny registrační značky. Také on skončil v rukách Policie České republiky.

Tři promile udělaly svoje, ležící žena nereagovala na nic

Operátor kladenských strážníků přijal oznámení od občanů, že v ulici Čs. armády poblíž pomníku A. Čermáka leží neznámá žena a nereaguje na jakékoliv podněty.

Hlídka byla na místě do dvou minut a zjistila, že ležící žena je v podnapilém stavu a má několik boulí a podlitin v obličeji. Proto strážníci přivolali lékařskou pomoc. U ženy hlídka provedla dechovou zkoušku, která ukázala 3,25‰ alkoholu v dechu.

Dezorientovaného seniora s větším obnosem peněz hlídka strážníků doprovodila domů

Pracovnice informací Centra správních agent oznámila na tísňovou linku kladenských strážníků, že se po budově pohybuje dezorientovaný senior, který má u sebe větší obnos peněz. Strážníci, kteří vyjeli na místo, nabídli muži svou pomoc. Peníze pracovnice přepážky uložila muži do obálky, vzhledem k věku a obnosu finančních prostředků, které měl muž u sebe, hlídka seniora pro jistotu bezpečně doprovodila do místa bydliště.

Strážníci pomohli prodavačce se zdravotními potížemi a pohlídali obchod

Při kontrolní činnosti na pěší zóně v centru města si strážníci všimli ženy, která měla závažné zdravotní problémy. Špatně dýchala, brněly jí ruce a měla velkou bolest v podbřišku. Strážníkům řekla, že se s ničím neléčí, jen si prý ráno vypila energy drink. Přivolaný lékař rozhodl o ženině převozu do nemocnice. Protože se vše stalo před obchodem, kde pracuje jako prodavačka, strážníci vyrozuměli majitele obchodu a do doby, než si otevřenou a nezajištěnou prodejnu převzala jiná prodavačka, zůstali na místě a obchod hlídali.

Člen ostrahy v marketu nehlídal, ale holdoval alkoholu

Operátor tísňové linky kladenských strážníků přijal žádost vedoucího jednoho z marketů, zda by bylo možné provést dechovou zkoušku u jednoho ze zaměstnanců ostrahy. Hlídka, která vyjela na místo provedla tuto zkoušku na žádost vedoucího. Její výsledek byl pozitivní. Přístroj ukázal hodnotu 2,17‰ alkoholu v dechu. Případ opilého zaměstnance bude řešit zaměstnavatel.

Nezajištěný pes způsobil pád cyklisty

Nezajištění psi, které na volno venčila mladá žena způsobili pád cyklisty. Ten oznámil strážníkům, že když projížděl na kole nedaleko Pražanky, přeběhl mu těsně před kolem pes. Než stihl zareagovat, tak za ním vyběhl druhý, s nímž se bohužel srazil a spadl z kola. Slečna, která psy venčila, se vůbec nezajímala, jestli se cyklista pádem zranil. Přivolala psy a bez zájmu a omluvy odešla pryč. Strážníci, podle popisu, který obdrželi od oznamovatele, na místě nikoho nezjistili.

Ukradené auto s motorkou strážníci zajistili dřív, než krádež majitelé zjistili

Při procházce v lese nalezla žena odstavený motocykl a informovala o tom kladenské strážníky. Ti po příjezdu kontaktovali majitelku motorky a ta si myslela, že ji má v garáži, kde by mělo být ještě zaparkované osobní vozidlo.  Ještě, než si majitelka pro motorku do lesa přišla, druhá hlídka strážníků jela provést kontrolu garáže a zjistila, že neznámý pachatel proboural díru do zadní stěny garáže a ta je prázdná. Hlídky vše oznámily Policii České republiky a ostatním hlídkám sdělily popis a registrační značku odcizeného auta. Strážníci, za kterými do lesa přišla majitelka motocyklu, si povšimli projíždějícího vozidla, které se shodovalo s odcizeným. Okamžitě vyrazili za ním a zastavili ho v ulici Maďarská. Řidič se dal ihned na útěk. Jeden ze strážníků pronásledoval řidiče a možného pachatele, druhý člen hlídky na místě zadržel spolujezdce. Bohužel řidiče se strážníkovi nepodařilo dopadnout. K vozidlu se dostavil majitel, který strážníkům děkoval, že mu zachránili jeho čtyřkolového miláčka. Celý případ si i se zadrženým mužem převzala policie. Dílem náhody ale především díky skvělé práci strážníků se odcizené dopravní prostředky vrátily svým majitelům dříve, než vůbec zjistili, že jim byly odcizeny.