Na kdy připadnou ty příští…

Na kdy připadnou ty příští…

Letošní Vánoce prý opět připadnou na 24., 25., a 26. prosince. To jsem se dočetl v internetovém prostoru. Při krocení hlavou nad pisatelem jsem se zaradoval, že zvyk je železná košile a že tomu ani letos zatím nebude jinak. Napadlo mě, že možná se něco může chystat v zemi zdejší ateistické, jako třeba na základě vědeckého zkoumání, farmaceutických úspěchů a rozšířenému ateismu v naší kotlině, že by snad někdo mohl úředně opravit rodný list Ježíše Krista…, ale tu myšlenku rychle opouštím. Takhle odvážný sebestředný idiot tu (zatím) není i přes dostatečně silnou členskou základnu.

Takže Vánoce i letos budou. Navzdory některým snahám poručit všemu, co se hýbe i stojí. Advent bude časem přemýšlení, časem klidu v duši, časem většího setkávání a chcete-li, i časem hojnějších návštěv našich novodobých chrámů konzumu a kýče. Nic ve zlém. Mezi vánoční snažení patří i vůle udělat radost svým blízkým a dokonce i vzdáleným.

Kdybych si měl vybrat pro toto období nějakou relevantní radu, kterých v podivné době koluje bezpočet, tak by to byla ta osvědčená, tedy nechat se řídit vlastním rozumem. Svou životní zkušeností.

Tedy letos opět budou. Zaručeně ve stejný den a my se nenecháme odradit od toho, aby pro nás byly krásné a naplňující. I když tyto možná o malinko méně šťastné a veselé.